Losuj cytat:

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
- Mahatma Gandhi

Pierwszy rodzyn z sieci

win-linux

Jak wiecie ostatnio zmieniłem system na linux, a co za tym idzie zacząłem zmieniać programy na linuxowe, szukałem tych darmowych alternatyw. Chodziło mi głównie o odpowiedniki Bracketsa, Photoshopa, Illustratora, 3ds maxa, After Effectsa i FL studio.

 

W trakcie grzebania natrafiłem na fajną grafikę z alternatywami tych programów, którą wkleiłem poniżej.

Mianowicie są to Blue Fish, Gimp, Inkscape, Blender, Natron i dodam LMMS do tworzenia muzyki, którego na grafice nie ma. O części z nich wiedziałem i nawet używam od pewnego czasu, ale np. Natron czy LMMS były mi obce :) LMMS już testuje :)

 

Wiem, że jest emulator windowsa w postaci Wine, ale nie chce się znowu bawić w kombinowanie jak przy crackowaniu w windowsie. Chce w końcu mieć w pełni sprawne programy, oryginalne, bez bawienia się.

 

Wymieniłem wyżej Bracketsa, który jest darmowy na windowsa i powinien pójść na Linuxie bo jest jego wersja na ten system, ale miałem problem z instalacją i zrezygnowałem, może jeszcze do niego wrócę i jakoś go zainstaluje jak nie spodoba mi się Blue Fish, zobaczymy.